Արցախի խորհրդարանականները հարգանքի տուրք են մատուցել Եռաբլուրում եւ Ծիծեռնակաբերդում
Հայաստանի եւ Արցախի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի արցախցի անդամներն ԱՀ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորությամբ եւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Միհրան Հակոբյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 11-ին այցելել են Եռաբլուր պանթեոն։
Արցախի խորհրդարանականները ծաղիկներ են դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկի եւ քառօրյա պատերազմում զոհվածների շիրիմներին, լռությամբ ու խոնարհումով հարգել նրանց հիշատակը։
ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահը նշել է. «Մեր հարգանքի տուրքը մատուցեցինք անկախ պետականության տարիներին մեծացած, ազատության եւ անկախության արժեքները կրող հայորդիների հիշատակին։ Այսօր էլ հազարավոր նման հերոսներ պաշտպանում են մեր սահմանները՝ իրենց սրտերում կրելով ապրիլյան պատերազմի հերոսների սխրագործությունը»։
Նույն օրը Աշոտ Ղուլյանն ու Արցախի խորհրդարանականներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը։

Artsakh Parliamentarians Pay Tribute in Yerablur and Tsitsernakaberd
On November 11, the Artsakh members of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assemblies of Armenia and Artsakh led by the President of the Parliament of the Artsakh Republic (AR) and accompanied by the RA NA deputy Mihran Hakobyan visited Yerablur Pantheon.
The Artsakh parliamentarians laid flowers at the tombs of Sparapet Vazgen Sargsyan, Commander Andranik and the victims of the four-day war and honoured their memory in silence and bowing.
The President of the AR National Assembly noted: “We paid our tribute to memory of the Armenian sons, who were brought up in the years of independent statehood and are bearers of freedom and independence. Today, thousands of such heroes defend our borders having in their hearts the April war heroes' courage.”
On the same day Ashot Ghulyan and the Artsakh parliamentarians visited Tsitsernakaberd Memorial Complex of the Armenian Genocide  victims, laid flowers and honoured in silence the Holy Martyrs' memory.