Արցախի խորհրդարանականները հարգանքի տուրք են մատուցել Եռաբլուրում եւ Ծիծեռնակաբերդում
Հայաստանի եւ Արցախի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի արցախցի անդամներն ԱՀ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորությամբ եւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Միհրան Հակոբյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 11-ին այցելել են Եռաբլուր պանթեոն։
Արցախի խորհրդարանականները ծաղիկներ են դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկի եւ քառօրյա պատերազմում զոհվածների շիրիմներին, լռությամբ ու խոնարհումով հարգել նրանց հիշատակը։
ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահը նշել է. «Մեր հարգանքի տուրքը մատուցեցինք անկախ պետականության տարիներին մեծացած, ազատության եւ անկախության արժեքները կրող հայորդիների հիշատակին։ Այսօր էլ հազարավոր նման հերոսներ պաշտպանում են մեր սահմանները՝ իրենց սրտերում կրելով ապրիլյան պատերազմի հերոսների սխրագործությունը»։
Նույն օրը Աշոտ Ղուլյանն ու Արցախի խորհրդարանականներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը։

Дань уважения арцахских парламентариев – в Ераблуре и Цицернакаберде
11 ноября арцахские члены Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и НС Республики Арцах во главе с председателем НС Арцаха А.Гуляном в сопровождении депутата НС Армении М.Акопяна посетил Ераблур.
Арцахские парламентарии возложили цветы к могилам спарапета В.Саркисяна, зоравара Андраника и павших в четырехдневной войне, почтили молчанием их память.
Председатель НС Арцаха отметил: “Мы отдали дань уважения памяти сынов Армении, выросших в годы независимой государственности, носивших в себе ценности свободы и независимости. И сегодня тысячи подобных героев защищают наши границы, в своем сердце храня подвиг героев четырехдневной войны”.
В тот же день   А.Гулян и члены парламента Арцаха   побывали на мемориале в Цицернакаберде, возложили цветы к Вечному огню и почтили молчанием память  Св.Мучеников.